Zde je můj dříve a nefunkční blog.

Seznam shlédnutých anime

6. díl. Zlatý šperk

4. července 2015 v 16:32 |  Povídky Dračích sester
Zlatý šperk

Aria, Alida, Sasumi a Natali společně vyrazily na misi, kterou si předevčírem vybraly. Dohodli se že pojedou vlakem, ale netušily, že jim bude zase špatně. Jenom Aria byla v pořádku a tak se je tam snažila vzkřísit, ale fungovalo to jen na chvilku.
Když konečně dorazily na nástupiště, okamžitě všechny tři kromě Arii, vystřelily ven jako namydlený blesk. Oddechli si že mají konečně hroznou jízdu za sebou. Za požadatelem šly radši pěšky nebylo to daleko. Cestou si povídaly jak asi ten šperk vypadá a jak dlouho ta mise bude trvat. Poté skončily u oblečení a hned Sasumi udivilo že Aria má jenom malý batoh.
"Aria ty sis nevzala s sebou věci?" divila se a ukázala na její malý batoh.
"Tam nahoře bude velká zima, doufám že sis vzala aspoň pořádně teplé oblečení" dělala si starosti Natali.
"Mám kabát a teplý svetr to mi bude stačit" a usmála se na ně. Všechny tři dívky se na Ariu podívaly s vystrašeným výrazem a na stejno na ni vykřikly: "Jenom kabát a svetr?!" Věta se rozléhala celou krajinou a dál, že to musel slyšet každý. Aria stála jako opařená a nechápavě se na ně podívala. Po chvíli Alida zvolala: "Aria vezmeš si něco mého. Tam na hoře Hakobe bude obrovská zima. Určitě kolem -20°C." A začala se třást jen jak na to pomyslela.
"Ale ty taky Sasumi nemáš velký batoh narvaný oblečením" a ukázala na její věci. "Já jsem ledový drakobijec mně zima nevadí" a usmála se.
"Každopádně Aria ty si půjčíš nějaké moje věci, aby si nezmrzla" Rozhodla Alida za ní. Aria nevěděla co má říct a tak jenom kývla hlavou. Za chvilku došly k domu zákazníka a tak si na hlas polkly, protože nikdy neviděly tak obrovský dům.
"No splést jsme si to nemohly, protože za šperk je taky velká cena jako tenhle dům" prohlásila ironicky Natali. Všechny čtyři vstoupily do domu, kde je přivítalo služebnictvo. Jedna služebná je rovnou zavedla za majitelem domu. Dívky za ní šly jak poslušný pejsci a nic neříkaly. Majitel domu dívky uvítal s otevřenou náručí a byl rád, že tu misi někdo přijal. Vysvětloval jim situaci a jak šperk vypadá. Dívky ho uklidňovali že je vše v pořádku a že se tam hned zítra vypraví. Majitel jim zatím nechal připravit pokoje a jídlo. Služebná je zavedla do pokoje a jak hned do něj vstoupily vykřikly úžasem až to služebnou zarazilo. Všechny čtyři skočili na postel. Jak byla pružná a měkká tak je nadskočila. Smály se a byly rády že tu misi vzaly. Problém ale byl že hora Hakobe byla zrádná tím že jak do ní někdo vkročí už nikdy nevyjde ven. Chvíli nad tím přemýšlely, ale pak si řekly že se nebudou na večer zatěžovat.
Služebné jim zatím přinesly do pokoje večeři. Holky měly hlad a tak hned všechno spořádaly. Hlavně Aria. Ta by se jídlem ládovala skoro pořád. Poděkovaly za jídlo a šly se natáhnou na postel. Každá se střídala v koupelně. Chvílemi si něco povídaly a potom zase bylo hrobové ticho. Když vyšla z koupelny Sasumi prohlásila nahlas: "Ty koupelny jsou velké skoro jako můj byt! Stačí jenom převézt nábytek a už můžu bydlet!" Dívky se trochu zasmály, ale jakmile Sasumi zakopla o svou nohu a nahá se rozpláclá na zem jako palačinka, začaly se smát tak nahlas že se začala smát i Sasumi.
Po chvilce je smích přešel a všechny společně usnuly na jedné posteli. Aria byla uprostřed a tak jí všichni umačkávali jako by měla utéct.
Ráno pro ně začalo velmi legračně. Když se probudily každá ležela někde jinde a v zajímavé poloze. Natali ležela s odhrnutým břichem a na druhém konci postele. Sasumi ležela z postele hlavou dolů a nohy měla položené na Alidiiným břiše. Aria spala schoulená do klubíčka jako kočka, protože jí je zima a Alida s otevřenou pusou a roztáhlýma nohama a rukama. Jakmile se Sasumi pohnula kopla Alidu do břicha a ta bolestí vykřikla, že se Natali lekla a spadla z postele. Jakmile se všechny probudily a podívaly se jak spaly začaly se jedna druhé smát.
Zvedly se z postele a začaly se oblékat teple na drsné zimní podmínky. Alida jak slíbila půjčila Arie něco, aby nezmrzla.
Cesta na horu Hakobe netrvala dlouho. Po chvilce byly na hoře a byla tady opravdu zima jak dívky očekávaly. Nohy se jim zabořovali do sněhu a začala se zvedat vánice. Všechny radši se schovaly do jeskyně před vánicí. Natali jim udělala ohýnek, aby viděli a trochu se ohřály.
"Slyšíte to taky?" zeptala se Sasumi dívek.
"A co máme slyšet?" Odpověděla jí Alida.
"To divné funění. Jako by tu nějaké zvíře funělo." řekla Sasumi a začala se dívat kolem sebe. Natali to začala slyšet taky a tak zvedla ruku a posvítila si do temné jeskyně. Po chvilce z temného místa vystřelila jedna velká opice a Sasumi unesla. Volala na dívky ať jí zachrání, ale nestihly zareagovat a opice byla pryč. Natali se bála že ta opice je úchylná a tak se hned lehkomyslně vrhla do tmy. Za ní běžely Aria s Alidou, které se navzájem držely za ruce aby se neztratily. Snažily se držet podle Sasuminy vůní, ale jako by se její pach zničeho nic vypařil. Než se nadály ztratila se jedna té druhé. Výhodu měla Natali ovládá oheň, takže si může posvítit, ale Alida a Aria oheň nemají, takže v jeskyni zabloudila každá ještě víc hlouběji.
Natali ucítila Sasuminu vůni a hned se po ní vydala. Aria a Alida mezi tím bloudily hluboko v jeskyni a ani se nemohly zorientovat kudy půjdou.

Co je to sakra za hyperaktivní opici? Říkala si pro sebe Sasumi. Opice kolem ní s nadšením běhala a furt se huhňala. Sasumi to dlouho nevydržela a použila na opici svou ledovou magii. Bohužel to nemělo žádný účinek. Opice na ní byla moc rychlá a nestačila vyvolat kouzlo. Bože zachraňte mě někdo od té hyperaktivní opice! A jako na zavolanou tam přiběhla Natali a opici praštila pěstí do hlavy. "Natali!" vykřikla s nadšením Sasumi. Natali běžela rovnou k Sasumi a pomohla jí na nohy. Mezi tím se opice vzpamatovala a rozběhla se proti Natali. Jakmile ji ale uviděla zastavila a s nadšením vykřikla: "Další žena!" Natali to naštvalo a kopla nohou ji do břicha.

Zatím co Natali a Sasumi bojovaly proti opici Aria a Alida bloudily v jeskyni. Po chvilce do sebe narazily a každá to schytala hlavou. Když se na sebe podívaly s nadšením k sobě přiběhly.
"Bože už se mi takhle neztrať Aria. Měla jsem o tebe takový strah."
"Promiň Onee-chan už se to nestane." a obejmula Alidu. Společně pak hledaly cestu ven, ale místo toho narazily na něco třpytivého a lesklého. Když se na to obě podívaly vytřeštily jim oči. Našly zlatý šperk, který měly najít. Nebyl zas tam malý. Byl naopak velký a těžký. Jenže jak ho Aria vzala do ruky začala se hora otřásat. Ze stropů padaly kusy zledovatělých krápníků a strop se začal hroutit. Aria a Alida zakřičely na stejno a běžely rychlostí blesků ven z jeskyně a to nevěděly kudy.
Natali a Sasumi to vycítily taky a okamžitě vzaly nohy na ramena. Opice tam stála přimražená a koukala se na ně kam zdrhají. Jak všechny běžely narazily do sebe.
"Natali, Sasumi! Jste obě v pořádku!" zajásala radostí Aria.
"Aria, Alida tak jsme vás našly!" A usmála se Natali.
"No ve skutečnosti jsme na sebe náhodou narazily, ale teď musíme rychle ven, nebo nás to tady zavalí!" Všechny čtyři běžely ven kde už vánice nebyla. Oddechly si protože je už nebezpečí nečeká.
"Co to způsobilo to propadnutí stropu?" ptala se Natali všech.
"Nejspíš to bude tímhle." A ukázala Natali Aria zlatý šperk.
"To je přece zlatý šperk, který jsme měly najít?!" vykřikla nahlas Sasumi. Začaly si ho pořádně prohlížet a potom se vydaly zpátky do domu zákazníka. Ten byl celý rozrušený že mu našly zlatý šperk. Jen všechny přemýšlely proč chtěl ten zlatý šperk, ale nic jim do toho nebylo. Neměly důvod se ho ptát. Muž jim s obrovskou poklonou poděkoval a nechal je u něho ještě přespat. Byly tak unavené že nepomyslely na jídlo a rovnou usnuly na posteli.
Ráno pro ně přišla služebná, aby vstávaly. Všechny dívky se naráz vzbudily a posadily. Všem služkám poděkovaly a odešly na vlak.
"Tak velkou odměnu jsme dostaly. Budeme si moc aspoň zaplatit nájem." Jásala Aria. Všechny s ní souhlasily a hned nastoupily do vlaku.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama