Zde je můj dříve a nefunkční blog.

Seznam shlédnutých anime

Únor 2016

Charlotte RECENZE

25. února 2016 v 19:44 | Aria

Charlotte

Typ: Anime
Počet dílů: 13
Žánry: Komedie, magie, původní anime, drama, školní život, super schopnosti

Yuu Otosaka je kluk, který má zvláštní schopnost posednou někoho na 5 sekund. Tuto schopnost používá pro svůj prospěch, aby se dostal na svou vysněnou školu, kam se taky dostane a je jedním z nejlepších žáků, ale kvůli podvodu. Až do doby než se před ním objeví děvče, které mu vysvětlí že není jediný teenager se zvláštní schopností, ale že po celém světě žije spousta dětí s touto zvláštní schopností. A protože Yuu neměl na vybranou, stal se členem školní rady, kde pomáhá oné dívce hledat další děti se super schopností.
HODNOCENÍ:
Anime naprosto boží. Zkoukla jsem ho během jednoho dne. Nemohla jsem od něj se odtrhnout. Yuuova sestřička :D Vždycky když něco uvaří tak tam dá pizza omáčku. Yuuovi už z toho bylo blbě.
Nejlepší je když dodá něco k tě schopnosti. Další nedokonalá schopnost nebo tak nějak to bylo :D Rozhodně doporučuji shlédnout. Taky si připravte kapesníčky, protože vás konec rozhodně rozbrečí. A ne jen konec.

Hodnocení 10/10 hvězdiček

Bijin Kakumei

22. února 2016 v 20:12 | Aria |  Manga anketa

Bijin Kakumei

Typ: Manga
Počt knih: 1
Počet kapitol: 3
Žánry: Komedie, romantika, školní život, shoujo

V šesté třídě se Yuki vyznala klukovi jménem Jun. Ten jí ale odmítl se slovy že tlustá a škaredá. Yuki nikdy na ta slova nezapomněla a tak tvrdě pracovala na tom, aby se stala krásnou a mohla se Junovi pomstít. O tři roky později nastoupila na stejnou školy jako Jun , aby se pomstila. Jenže do toho všeho se přihlásil na tu stejnou školu i její kamarád z dětství Migiwa a to začne narušovat plány. Jak to nakonec vše dopadne?
HODNOCENÍ:
Já tutu mangu miluju. Jsem prostě na ty shoujo mangy. A tahle je strašně pěkná. A zde je vidět jak opravdu dokáže člověka jenom pomsta změnit. Rozhodně doporučuji k přečtení.
Hodnocení 10/10 hvězdiček

Himegimi to Sanbiki no Kemono

22. února 2016 v 20:02 | Aria |  Manga anketa

Himegimi to Sanbiki no Kemono

Typ: Manga
Počet knih: 4
Počet kapitol: 12
Žánry: Dobrodružné, akční, fantasy, romantika, komedie

Předešlý král obdržel dopis, ve kterém bylo napsáno: "Vezmeme si co je vám drahé. A především co jste zanechal princezně Violetě.
Violeta se potkává se třemi bíšiký, kteří si říkají tři Bestie a hledají poklad, který ukryl Violetin otec. Violeta se z jistých důvodů rozhodne že pomůže třem bestiím najít ukrytý poklad a tak s nimi uprchne z království. A tak začíná dobrodružství za hledáním pokladu.
HODNOCENÍ:
Manga naprosto skvělá. Moc jsem si jí oblíbila. Miluji anime i mangy z historického prostředí. Oblíbila jsem si Violetu. Hlavně její povahu. A také Kuchinawu. Trpí arachnofóbií a vždycky začne křičet, když nějakého pavouka uvidí. Tak to udělal i při jejich misi a museli ihned zmizet. :D Díky němu vlastně vznikla povídka Ryōkin mibarai to hime, protože měl opravdu úžasnou povahu a tak jsem h i do té povídky dala. Samozřejmě že v mé povídce má povahu upravenou.
Rozhodně doporučuji k přečtení.
Hodnocení 10/10 hvězdiček

Tady je reakce Kuchinawi na pavouky :D

Happy Valentine and Happy Birthday!

15. února 2016 v 17:08 | Aria |  Moje kecy
Minna Konbanwa!
Je to trochu pozdě, ale snad jste si užívali Valentýna. Už mám dva roky založený blog, když to vezmu od svého starého blogu. Takže chci svému blogu popřát všechno nejlepší k narozeninám. Taky chci všem poděkovat co čtou mé povídky.
Dále budu přidávat recenze na anime, mangy a doramy. Budu vydávat povídky Ryōkin mibarai to hime a povídky Dračích sester. Jsem se k nim konečně dokopala.
Taky se chci Natali a Alidě omluvit za videa, která ještě nejsou hotová. Anime nemám stahnuté v počítači.
No užijte si zbytek školy jako já a hodně štěstí všem co budou dělat příjímačky na školu a těm co už na ní chodí. :)

One punch-man RECENZE

13. února 2016 v 16:36 | Aria

One punch-man

Typ: Anime
Počet dílů: 12
Žánry: Komedie, parodie, nadpřirozeno, sci-fi, podle mangy, akční, superchopnosti

Příběh se odehrává v Japonsku v oblasti Z. Svět je plných prapodivných monster. Saitama je super silný hrdina, který dokáže jakékoliv monstrum porazit jednou ranou. Po čase ho to, ale začalo nudit a tak hledá soupeře, který bude stejně silný a rovným jemu samotnému. Časem získává přátelé i nepřátelé a vlastního žáka kyborga Genose. Spolu s ním se přidává k Hrdinské asociaci, aby získal slávu za všechny své činy, proti zlu. I když je mnohem silnější než nejsilnější z hrdinů S, tak moc neusiluje o slávu. Někteří lidé ho diskriminují za to že je jenom napodobeninou hrdiny. Jen málo kdo ví, jaký Saitama doopravdy je.
HODNOCENÍ:
Anime naprosto boží. Škoda že není víc dílů. Moc mě pobavilo. Vždycky když si stěžuje že porazil monstrum jednou ranou. To se můžu počůrat smíchy. Komedie je fakt skvělá. I Genos za něco stojí. I když Saitama vypadá tak jak vypadá, je i docela hezký zvlášť dříve, když měl vlasy. Rozhodně doporučuji. Je to takové oddechové anime, při kterém se nudit rozhodně nebudete.

Hodnocení 10/10 hvězdiček

Fullmetal Alchemist: Bratrství

13. února 2016 v 16:23 | Aria

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Typ: Anime
Počet dílů: 64
Žánry: Komedie, shounen, drama, násilí magie, dobrodružné, fantasy, podle mangy, vylepšování člověka

Není možné cokoliv získat, aniž byste něco obětovali. Abyste něco získali, musíte něco dát ve stejné hodnotě. Tak zní zákon principu rovnocenné výměny.
Bratři Elrikovi jsou alchymisté, kteří se pokusili o lidskou transmutaci, aby přivedli zpátky svou milovanou matku. Jejich pokus nebyl úspěšný a v této velké hodnotě museli něco ztratit. Edward přišel o svou ruku a nohu a jeho mladší bratr o celé své tělo.
Po nějaké době se bratři doslechnou o zázračném kameni, který jim může vrátit jejich původní těla. Aby toho dosáhli musí se stát vládním psem. Edward tuto oběť pro svého brášku podstoupí a stane se státním alchymistou. A tak začíná dobrodružství za hledáním kamene mudrců.
HODNOCENÍ:
Já toto anime naprosto žeru. Batrství je mnohem lepší než ta první Hledání kamene mudrců. Tato série se víc drží mangy než ta první. Dokonce i komedie je tu lepší než v první sérii. Dokonce už to nekončí s otevřeným dějem. Miluju šťastné konce. Nejvíc mě vždy pobavilo jak Edward reaguje, když mu nadává že je malý. To se můžu potrhat smíchy. Některé díly této série mám i v českém dabingu, které jsem zázračně našla na uloz.to, ale bohužel už je nemůžu najít, tak jsem ráda, že jsem je nevymazala. Rozhodně doporučuji nebudete se nudit.

Hodnocení 10/10 hvězdiček

9. díl Zkouška na postoupení pozici S mága

13. února 2016 v 15:30 | Aria |  Povídky Dračích sester
Minna Konichiwa!
Tak po dlouhatánské době je tu další díl povídek Dračích sester. nakonec jsem Edolas přeskočila a začala jsem psát příběh na ostrově Tenrou. Snad to nevadí. Budu se jí snažit psát, ale škola mě od toho zdržuje. Tak si povídku užijte a omlouvám se za pravopisné chyby.

Zkouška na postoupení pozici S mága
Z normálního pohledu:
Poté co se naši hrdinové vrátili z Edolasu, začalo veliké období ve Fairy Tailu. Aria často zůstávala v tomto období sama v cechu. Sasumi a Natali chodily pro práce a každá pracovala sama se svým Exeedem. Natsu, Gray a ostatní též běhali do cechu pro další práci, div že nestrhli nástěnku s pracemi. Aria se jen usmívala a držela Natali a Sasumi palce.
"Sakra co to tady děje?" nechápala Lucy.
"Probíhá období, které se koná každým koncem roku." odpověděla jí Aria zatím co si upíjela jahodový koktejl.
"No uvidíš zítra Lucy." uklidnila jí Mira.

Alida všechny pozorovala s patra a pro sebe si usmívala.
"Co že jsi tak šťastná, Alida?" promluvila na ní Erza s hrnkem čaje v ruce.
"A proč bych se neměla usmívat? Letos se možná dostane Natali a Sasumi na zkoušku k pokročení na S mága." a dívala se dolů do sálu.
"To máš pravdu. Jsi něco jako jejich Onne-san, takže jsi ráda že postoupí. Letos už by na to měli." a upila z hrnku.

Aria se pořád usmívala. Byla ráda, že její starší sestry se možná letos dostanou na zkoušku. Mezi tím k ní přišla Maria s Alidou.
"Jako vždy tady sedíš a pro sebe si usmíváš." promluvila na Ariu Alida.
"Tak proč ne? Natali a Sasumi se možná letos dostanou na zkoušku, tak jim držím palce."
"Zkouška o jakou zkoušku jde?" zeptala se Maria.
"Uvidíš zítra. Všechno to oznámí mistr. Doufám že ty dvě letos projdou." odpověděla ji Alida.

Druhý den se v cechu shromáždili všichni mágové Fairy Tailu. Všichni byli napnutí a čekali na mistra až jim oznámí kdo projde na zkoušku stát se S mágem. Natali, Sasumi, Aria, Yuuko, Ronie a Maria společně vedle sebe stáli a čekali na mistra. Hned na to se roztáhla opona a na pódiu stál mistr, Mira, Erza, Gildarts a také Alida.
"Mistře oznamte to už! Prosím!" křičeli všichni. Mistr si pro sebe odkašlal a spustil: "Letos se zahajuje zkouška na postoupení na třídu S mága. Letošní zkouška se bude konat na Tenroujimě, na svaté půdě našeho cechu. Hodnotil jsem vaše srdce, schopnosti a podle toho vyberu kdo letos se dostane na zkoušku S mága." Všichni začali jásat. Na tuto už dlouho čekali.
"Letos se účastní Natsu Dragneel, Gray Fullbuster, Sasumi Kinao, Natali Semiki, Cana Alberona, Elfman, Juvia Lockser, Freed Justine, Levy McGarden, Mest Gryder!" Všichni zajásali. Konečně se dostali na zkoušku.
"Věděla jsem že se tam dostanete Sasumi, Natali." Jásala Aria. všechny tři jásali a Alida se jen usmívala. "Hodně štěstí, Sasumi, Natali." mluvila si pro sebe Alida.
"Během své přípravy na zkoušku si vyberte partnera. Zkouška začne za týden."
"Pravidla, která ještě možná nikdo nezná. Za prvé, váš partner nesmí být třídy S. Za druhé musí být členem Fairy Tailu." Oznámila Erza.
"Zkouška bude obeznámená až na ostrově Tenroujima a letos budu já Erza, Mirajane a Gildarts stát vám v cestě během zkoušky." Všichni byli v šoku. Nikdo netušil, že se letos účastní S mágové.
"Onne-chan taky?" Byla překvapená Aria.
"Juhů ty se taky účastníš zkoušky Gildartsy?" Byl celý natěšený Natsu.
"Z čeho jseš tak natěšený?" Nechápal Gray. Všichni se těšili.

Poté co se vše uklidnilo se ti co byli vybráni na zkoušku rozhodovali jakého budou mít partnera. Natali se rozhodla, že bude v týmu se svým exeedem Yuuko. Elfman byl proti tomu, ale Natsuovi to bylo jedno. I on sám se s Happym účastní. Většina z nich už se rozhodla s kým budou, ale Sasumi se stále nerozhodla. Jako vždy každého něčím rozveselovala, ale uvnitř byla nesvá. Ronie opodál seděla s ostatními exeedy a dělala si o Sasumi starosti.
"Tak uvidíme se zítra všichni!" rozloučila se se všemi Sasumi. Všichni jí to oplatili a dál se věnovali tomu co dělali. Ronie měla velké starosti a tak šla za Ariou, aby jí všechno řekla.
"Sasumi je smutná? Proč? Myslela jsem že je šťastná, že se dostala na zkoušku do třídy mága S?" nevěřila tomu Aria.
"Ne tak nahlas! Taky mi to dělá starosti. Sama se snažila se tam dostat." řekla jí starostlivě Ronie.
"Půjdu za ní a zeptám se jí." Na tož už nečekala a rozběhla se za svou kamarádkou. Obě bydlí na ubytovně Fairy Hills, ale ve svém pokoji nebyla. Dělalo jí to větší starost. Běžela do parku, kde taky nebyla. Hledala jí po celém městě. Nevěděla co má dělat a tak běžela za Alidou a Natali, aby jí pomohli hledat. Alida byla v hledáním dobrá a tak zapojila všechny smysly a pořádně se soustředila. Stíny jí šeptali, že se Sasumi ukrývá v lese, kde velmi pláče. Alida, Aria a Natali okamžitě za ní běžely. Prodíraly se křovím,až konečně uviděly Sasumi jak sedí pod stromem s hlavou přitisknutou k nohám. Všechny tři k ní přistoupily. Sasumi se jich lekla a tak rychle polkla slzy.
"Sasumi stalo se něco?" začala Alida. Sasumi se na ní podívala a pak svůj zrak sklopila dolů a nic neříkala.
"To ti není podobné Sasumi. Vždycky jsi ta, která je vždy veselá. Nech nás ať ti taky pomůžeme." Dělala si o ní starosti Natali. Sasumi už to déle v sobě dusit nedokázala a tak začala hodně brečet. Nikdy jí takovou ještě neviděly. Aria na nic nečekala a Sasumi objala.
"Nemusíš nám to říkat pokud nechceš, ale nech nás ti pomoct. Jsme přece tvoje kamarádky. Patříš do týmu Dračích sester. Nikdo tě nedokáže nahradit. Vždy budeme s tebou ať se děje co se děje." Natali s Alidou také neváhaly a objali jí i Ariu. Dlouho takhle byli a Sasumi utěšovaly. Později jim Sasumi vše řekla. Bála se zkoušky, že jí neprojde. Mistr jí vzal ke zkoušce i když byla z jejich týmu nešikovná stejně jako Aria. Sama věděla že je Aria se svou magií na tom líp než ona, ale přesto jí vzali a ne Ariu. Arie nevadilo že jí nevzali dalším důvodem, proč jí nevzali bylo, že je ještě na to moc mladá. Ale i přesto se rozhodla, že Sasumi pomůže dostat se na pozici S mága.

Za týden na to přišel velký den. Všechny týmy se shromáždili v přístavu a čekali na loď, která je má brzy dostat na ostrov Tenroujima.
Co je asi brzo na tomto ostrově čeká?

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ...

Video pro Sasumi

9. února 2016 v 15:44 | Aria |  Moje kecy
Minna Konichiwa!
Tak tady je po dlouhé době video pro Sasumi. Moc se ti omlouvám že to strašně dloho trvalo a že jsou v něm jen tři anime. Nechtěla jsem spousta anime stahovat a tak jsem to zkrátila na tři které jsem pro každého vybrala doufám že to nevadí.
Video pro Alidu a Natali ještě není připravené. Nemám v počítači anime takže to bude nějakou dobu trvat tak se omlouvám.
No snad se ti bude líbit :)

Prosba pro členky týmu dračí sestry

6. února 2016 v 19:07 | Aria |  Moje kecy
Minna Konbanwa!

Tento článek se hlavně týká členů týmu dračích sester. Dlouho už jsem nepsala další díly a zato se omlouvám, ale bohužel mi došli nápady jak pokračovat. Edolas jsem nějak v plánu neměla psát a když jsem se do toho pustila nevím jak pokračovat. Měla jsem už povídku promyšlenou až od Tenroujimi. tak jestli by vám nevadilo kdybych povídku přeskočila až na začátek dílů na ostrově Tenroujima. Časem v těch by se ukazovalo co se stalo s Edolasem, ale nepsala bych jak je zachránili a tak. nevím jak to sepsat, proto se vás ptám jestli by vám to nevadilo. Samozřejmě že by příběh pokračoval k magické olympiádě o té mám také v plánu psát. Tak proto chci znát váš názor.

Mini doujinshi Fairy Tail

5. února 2016 v 20:21 | Aria
Minna Konbanwa!
Tak zase přináším nějaký článek z Fairy Tailu. Mám tady pár mini doujinshi od AyuMichi-me. Umí fakt krásně kreslit. Úplně se nad nimi rozplývám. Miluju párování Zerefa a Mavis. A tahle mini doujinshi je fakt kawaii!
Další doujinshi na bratry Dragneelovi. To je fakt kawaii. Zeref jak je ze svého mladšího brášky unešený :D A jak ho Natsu tak chladně odmítne :D To fakt miluju :D Ti dva jsou prostě kawaii.
A to nemluvím o tom jak ti dva mají někoho koho mají rádi :) Jak si vyměnili ty obrázky :D To mě fakt dostalo :D
No a další mini doujinshi Natsua Lucy opilá. To je fakt kawaii! Miluju Lucy když je opilá a je celá zblázněná do Natsua :D Vždy jsem se z toho potrhala smíchy.
A poslední mini doujinshi s vyznáním. :D tady je to fakt dobrý :) Jak běžel Natsu potom na Graye, protože se myslí že má Lucy Graye ráda :D Hrozně kawaii!
No snad vás ty doujinshi aspoň trochu pobavili jako mě. A jsem ráda že je AyuMichi-me kreslí. Jsou nádherné.

Hanazakari no Kimitachi e

3. února 2016 v 17:20 | Aria |  Dorama anketa

Hanazakari no Kimitachi e

Typ: Dorama
Počet dílů: 12
Žánry: komedie, školní život, romantika, crossdressing, podle mangy

Ashiya Mizuki je dívka, která velmi obdivuje skokana Sano Izumiho. Jenže díky incidentu do kterého se připletl Sano Izumi, aby Mizuki ochránil přestal skákat. Mizuki to nechtěla nechat jen tak a tak se rozhodla vydat se na chlapeckou školu kam Sano chodí, a donutit ho aby znovu skákal. Jenže si časem i Sano uvědomí, kdo Mizuki doopravdy je. O zábavu není nouze.
HODNOCENÍ:
Dorama naprosto super! Miluju takové komedie s lehkou romantikou. Začala jsem si víc oblibovat herečku Makitu Horikita. Umí opravdu dobře hrát. Sana Izumiho hraje Shun Oguri, který také hrál v Hana Yori Dango jednoho z F4 Hanazawa Rui. A další Yusuke Yamamoto, který také hrál v Ouran high school host club Tamakiho.
Rozhodně je to dorama s skvělou komedií.
SPOILER: V jedenáctém díle, bylo nejlepší jak si dal Sano s Nakatsuem souboj o to kdo vyhraje Mizuki. I když to byl souboj mezi kolejemi. Prý: "Ale kde berou tu motivaci?" Musela jsem se strašně smát.
Hodnocení 10/10 hvězdiček