Zde je můj dříve a nefunkční blog.

Seznam shlédnutých anime

Duben 2016

Samurai Champloo RECENZE

20. dubna 2016 v 20:02 | Aria

Samurai Champloo

Typ: Anime
Počet dílů: 26
Žánry: Komedie, samurajové, historické, groteska, bojová umění, seien, akční, boj s meči

Příběh je stavěn na dva bojovníky a jednu mladou dívku. Mladá dívka jménem Fuu, pracuje u svého strýce, když tu vznikne v jejich restauraci malý konflikt. Do toho zmatku přichází mladý muž jménem Mugen, který Fuu pomůže před useknutím jejího prstu.
Na druhou stranu se i představí další bojovník jménem Jin, který též střetne meče s Mugenem. Oba jsou ale náhle zatčeni, kvůli zmatku, který způsobili ve městě. Fuu se nakonec rozhodne, že ty dva zachrání před popravou.
Po útěku se Fuu s nimi dohodne, aby jí pomohli najít muže, který voní po slunečnicích. A tak začíná jejich cesta za hledáním muže, kterého nikdo nezná.
HODNOCENÍ:
Všichni říkají že je to skvělé anime. Já nevím co si o něm mám myslet. Ve chvílích vtipné je. Dokonce se tu ukazuje Japonská historie, čímž mě to asi anime pohltilo. Miluju samuraje a už víc historii Japonska. Opening a ending se mi vůbec nelíbili, ale anime je dobré.
SPOILER: Při konci jsem brečela jak malá holka. Myslela jsem, že to Mugen nepřežil a to samé i Jin, ale pak se ukázal opak. Byla jsem strašně šťastná. Jenom mohli zůstat spolu. Proč se na konci rozdělili? Už když to vypadalo tak dobře. Bylo mi hodně líto Fuu, protože zůstane sama. No rozhodně doporučuji pro ty co si zakládají na samuraje a historii Japonska. Začátek mě dost dostal.

Hodnocení: 9/10 hvězdiček

Něco málo o mě :D

15. dubna 2016 v 21:10 | Aria |  Moje kecy
Minna Konichiwa!
Rozhodla jsem se, že o sobě něco napíšu, aby jste tak nějak věděli kdo jsem. :)

Má přezdívka je Aria Fujimori.
A brzo 10.7. mi bude 17 let.
Svého avatara jsem si vzala postavu Isanami z Brave 10. Od té doby jsem už ho nikdy neměnila což je rekord. :D Jako mála jsem avatary často měnila :D Prostě jsem si jí moc oblíbila.
Miluju anime, mangy i doramy a celkově se věnuju i Japonskem a jeho tradicemi.
Od mých 14 let jsem si tento koníček osvojila a jsem šťastná, že jsem našla něco o co se chci zajímat celý život. I když dost často poslouchám keci ostatních, že je anime kravina a tak dále. Svůj koníček jsem přestala ukrývat. Nebavilo mě už to. Jak jsem přešla na střední tak jsem to pár dní skrývala, ale hned jsem se otrkala. Je mi jedno co si kdo o mě myslí, prostě si stojím za svým.
Tak dále... Mam ráda tvoření něčeho. Třeba kreslení nebo modelování. Koukání na anime i čtení mang. A svůj blog a ostatní blogery nebo překladatele anime i mang, i když je osobně neznám. Mám je ráda, protože se právě věnují tomu překladu. A samozřejmě svou rodiny a holky ze střední. A kámošky ze základky.
Co nesnáším jsou kluci, kteří si hrají na frajery a myslí si že jsou lepší než ostatní. Taky hmyz hlavně pavouky. Samozřejmě k nim nepatří třeba včely nebo čmeláci, ty já mám ráda.
Jak jsem předtím zmiňovala, že mám ráda svůj blog, tak se mu snažím dost věnovat. Baví mě psát a dávat někomu další inspiraci na anime a i přehled o něm. Ze začátku jsem s blogem neuměla, ale pak časem kdy jsem poznala Alidu, Natali a Sasumi na jejich blogách jsem se rozhodla se do blogu pustit. Tak vznikl můj starej blog a pak jsem se přesunula sem, o kterém si myslím, že je dost přehlednější. Často mě tady můžete zastihnou a to i každý den, protože mám vždy dost času. Nechci aby jste si mysleli, že jsem holka, která stále sedí u počítače a nechodí třeba ven. To ne. Přes den chodím ven a večer jsem právě často na počítači. Času mám právě spousta, protože jsem se dala na cukráře a když je týden praxe tak se samozřejmě učit nemusíme. A někdy se i právě věnuju doma pečení což mi zabere někdy celý den :D
I když moc lidí můj blog nečte tak ho stále píšu, protože mám motivaci. Díky týmu Dračích sester jsem právě s blogem nepřestala. Snažím se na ně psát povídky, ale trvá mi než to sepíšu. A taky hodně díky Alidě, která byla právě jako první kdo komentoval moje první příspěvky a stále komentuje, za co jí strašně moc, moc děkuju.

No to je asi tak vše o mě. Nevím jestli jste se o mě něco nového dozvěděli a doufám že jsem vás nenudila :D Uvidíme se zase jako vždy u dalších příspěvků :)

Pochi Kuro RECENZE

10. dubna 2016 v 19:06 | Aria |  Manga anketa

Pochi Kuro

Typ: Manga
Počet knih: 4
Počet kapitol: neznáma stále vychází (zatím jen 11)
Žánry: Akční, komedie, nadpřirozeno, romantika, shounen

Příběh se odehrává ve světě démonů, kde hlavní a legendární jídlo jsou lidé. Hlavní hrdina ohnivý démon Kuro s jeho kamarádem Reo právě narazí na člověka a ještě více na dívku. Nejprve se jí rozhodnou sníst, ale jakmile se Kuro té dívky dotkne, nebo je v její blízkosti začne se cítit divně. Co je to asi za pocit?
Komediální příběh mezi komunikaci člověka a démona.
HODNOCENÍ:
Manga naprosto skvěla. Sice ještě není celá, ale je naprosto boží. Kuro mi strašně připomíná Natsua a to nevím proč. Asi možná že oba jsou ohnivý démoni :D I sám Kuro je strašně hezký, ale když má ty vlasy jakoby do turbanu to mu nesluší. Hodně jsem se nasmála v těch momentech kdy si navzájem nerozumí. Démoni totiž neumí lidský jazyk :D Rozhodně je to dobré na přečtení. Vůbec vás manga nezklame jako mě :D
Hodnocení 10/10 hvězdiček

Kyoi, Kimi to Kiss no Chigiri o RECENZE

10. dubna 2016 v 19:05 | Aria |  Manga anketa

Koyoi, Kimi to Kiss no Chigiri o

Typ: Manga
Počet knih: 3
Počet kapitol: Neznámá ( je jich jen 6 )
Žánry: Nadpřirozeno, romantika, shoujo,

Dívka jménem Koharu šla na pohřeb své babičky. Lidé o ní říkali, že je divná a sama Koharu si to taky říkala, protože jí v tom přesvědčili rodiče. Po pohřbu se Koharu rozhodla projít a tím i narazila na zvláštního muže s ušima a ocasem, který se stal její osudem.
HODNOCENÍ:
Manga se mi strašně líbila, ale škoda na to že nemohu najít další díly nikde nejsou. Miluji nadpřirozeno a tato manga k nim patří. Ocásky a uši naprosto zbožňuji. Doporučuji k přečtení.
Hodnocení 9/10 hvězdiček

Bude někdy pokračování?

10. dubna 2016 v 17:39 | Aria |  Moje kecy
Minna Konbanwa!
Tak po dlouhé době zase nějaký článek. Jedná se o dva poslední díly Fairy Tailu, ale to už jste si asi všimli :D Anime skončilo a nevím jestli je to navždy nebo budou zase po nějakém čase dělat pokračování. Ještě ke všemu to skončilo otevřeně. Nesnáším otevřené konce, ale tak nějak jsem s tím počítala, že to brzo ukončí. První série ukončili a to pokračování začalo asi někdy po roce nebo dva, ale to je strašně dlouho na čekání :D Tak dál...