Zde je můj dříve a nefunkční blog.

Seznam shlédnutých anime

Srpen 2016

Rurouni Kenshin

27. srpna 2016 v 21:05 | Aria |  Dorama anketa

Rurouni Kenshin

Typ: Dorama
Počet dílů: 1
Žánry: Historické, samurajové, podle mangy, akční, drama

Legendární zabiják Hirokiri Batousai, býval v období Bakumacu velmi známí. Po posledním boji však zmizel a mezi tím uběhlo 10 let, kdy Tokya přichází zvláštní muž s jizvou na čele a obráceným ostřím. V tu chvíli ho zastaví dívka Kamiya Kaoru instruktorka kenda, která si ho splete s vrahem, který roznáší všude její rodinné jméno a pošpiňuje ho. Po nedorozumění jí záhadný muž zachrání život před vrahem a posléze jí prozrazuje své jméno.
Později se Kaoru rozhodne, že nechá tuláka u ní bydlet a mezi tím se mezi nimi vytváří vstřícný vztah, jenže tuláka stále honí přízraky minulosti...
HODNOCENÍ:
Miluju tuhle doramu. Natočili jí opravdu skvělé. V téhle doramě jsem si právě zamilovala herce co hrál Kenshina. Později jsem se dozvěděla, že bude pokračování, takže jsem byla nesmírně šťastná. Rozhodně dorama nezklamala. Sato Takeru vypadá v kostýmu Kenshina naprosto úchvatně :D Rozhodně doporučuji ke shlédnutí.

Hodnocení 10/10 hvězdiček

Ai no Unmei- 2.díl Osud?

25. srpna 2016 v 23:21 | Aria
Minna Konbanwa!
Tak konečně přináším další díl Ai no Unmei. Doufám že vás tato povídka baví. Snažím se víc vcítit do postav tak snad to jde trochu poznat. Taky se omlouvám, že tu dlouho nic nebylo, měla jsem brigádu a starám se o svého brášku, takže mám každý den nervy na pochodu. No snad se bude díl líbit a omlouvám se za pravopisné chybi.

Osud?
O měsíc později. Z pohledu Ai:
Začíná nový den. Den, který budu muset přetrpět. Už to dál nevydržím. Ayame nemůže chodit. Je to jen moje chyba, kdybych nebyla tak lehkomyslná. V tu chvíli mě z mých myšlenek vytrhl budík, který ukazoval sedm hodin ráno. Nikam nejdu. Zůstanu doma. Nechci jí potkat. Vypnula jsem budík a schovala se pod peřinu. Přemýšlela jsem co dál, ale mé myšlenky se vraceli k té nehodě.
"Tak dost jdu spát!" rozzlobila jsem se.

Z pohledu Ayame:
Budík ukazoval sedm hodin ráno. Nechtěla jsem do školy, ale zase nechci propadat. Sedla jsem si a odkryla se. Zkoušela jsem pohnou nohama, ale k ničemu, nic v nich necítím. Jako by mi někdo na tělo přišil těžkou věc, která je na obtíž. Poposedla jsem si na kraj postele, abych se snadno dostala na svůj vozík. Opřela jsem se o něho oběma rukama a vyhoupla se na něj. Své nohy jsem jen táhla jako kus hadru. Jsem tak ubohá. Musím se víc snažit. Asi začnu s nějakým posilováním rukou, abych svou váhu unesla. Převlékla jsem se do uniformy, učesala si vlasy a jela jsem na snídani. Bylo těžké svůj vozík tlačit, ale tak trochu jsem si zvykla. Táta už mi připravil snídani. Po tom co se stala ta nehoda se o mě stará, i když spolu moc nemluvíme. Vynikající. Zajímalo by mě, jestli si táta přeje se mnou mluvit víc.
"Děkuju za jídlo." poděkovala jsem. Jídlo bylo vynikající, ale už musím do školy. Trvá mi dlouho než se tam dotlačím s vozíkem. Táta trval na tom, že mě tam dotlačí, ale chci to zvládnout sama. Naposledy mi ještě otevřel hlavní dveře a držel mi jako vždy palce. Dnes ráno už bylo horko, ale nějak jsem to nevnímala. Lidé se na mě dívali a šeptali si o mě. Ignorovala jsem to. Spousta z nich mi nabídlo pomoc, ale já jsem je vždy odmítla. Nechci být bezbranná.
U školy byl docela rozruch jak jsem přijela. Holky trvali na tom, že mě dovezou do třídy. Nemohla jsem s tím nic dělat. Naštěstí mám třídu hned v přízemí, takže sem neměla problémy měnit školu nebo se stěhovat do jiné třídy. Všechny jsem pozdravila a dojela jsem na své místo.
"Ai tu dnes není?" optala jsem se ostatních.
"Ne neviděl jsem jí."
"Ani já ne."
"Třeba se zase zpozdí jako vždy."
"To možná, ale ona teď často vynechávala školu." Pravda. Od té nehody jsem s Ai neprohodila ani slovo. Pokaždé přede mnou utíkala nebo se schovávala. Jakoby mě nenáviděla. Sakra! Já to dál už nevydržím!
Z pohledu Ai:
Nemohla jsem spát. Paprsky slunce mi přímo svítili do obličeje. Jakoby mi slunce chtělo říct: "Vstávej musíš do školy." Zvedla jsem se z postele a šla si obléct barevné šaty. Nemám ani hlad. Vzala jsem si sandále a šla se projít. Nemyslím na nic jiného. V hlavě mi dokola hrála myšlenka, že si nezasloužím žít. Celou tu dobu se jen lituju. Nic neudělám, protože se bojím. Mamka je pryč a táta je zase na dlouhém rybolovu. Není tu nikdo kdo by mě uchlácholil. Neměla jsem nikoho kromě Ayame, kterou jsem taky ztratila. Už nechci dál žít! Než jsem se nadála, stála jsem na pláži. Moře se blýskalo nádhernou azurově modrou barvou. Ohlížela jsem se kolem sebe, až jsem uviděla malou cestičku, která vypadala, že prochází kolem útesu. Vydala jsem se po ní. Třeba mě zavede na místo, kde bych mohla své problémy vypustit. Cesta začala být užší, tak jsem se pro jisto držela víc u stěny útesu. Radši jsem se nedívala dolů, protože jsem byla dost vysoko. Cesta pokračovala, až na mítinku, kterou jsem nikdy ze shora útesu neviděla. Opravdu krásné místo. Přede mnou nebylo nic jiného než moře. Na kraji mýtiny, už byl jen sráz. Kdo by chtěl do moře skočit, pravděpodobně by zemřel, protože na hladině moře byli menší útesy. Možná tady bych měla ukončit svůj život. Moře si vezme mé tělo. Mé nohy stáli na kraji. Udělat jeden krok a už jsem dole. Nadechla jsem se mořského vzduchu a v tu chvíli mi před očima proběhl celý můj život.
"Hej! Jestli se chceš zabít tak jdi jinam!" Neznámí hlas se ozýval za mými zády. Otevřela jsem oči a pomalu jsem se otočila. Stál tam kluk s dlouhými fialovými vlasy a oči modré jako samotný hluboký oceán.
"Hej! Neslyšela si mě? Pokud se chceš zabít, tak jdi jinam. Nepřidělávej ostatním starosti!" Pravda. Pokud bych skočila před ním dolů přidělala bych mu starosti i když budu mrtvá. Proč mě bůh tak nechce vidět mrtvou, proč mě vždy zachrání?
"Hej slyšíš mě? Odpovídej aspoň jestli umíš mluvit!"
"Ah ano! Promiň že jsem ti sem tak vtrhla, jen jsem chtěla..." Odmlčela jsem se. Nevěděla jsem co říct.
"Někde v klidu umřít? Si myslela?"
"Proč si mě zachránil? Já jsem nechtěla být zachráněná. Zasloužím si smrt, za to co jsem udělala."
"Tak hele. Neměl jsem v úmyslu tě zachraňovat. Jen jsem tě zastavil, aby ses šla zabít jinam. Tvá smrt mi jenom přidělá problémy."
"Ale i přesto si mě zachránil."
"Tohle a tamto je velký rozdíl. A rychle odsud zmiz nechci se s nikým bavit!" Byl tak odtažitý.
"Proč? Ty tu žiješ nebo co?" Ptala jsem se dál. Něco mě na něm zaujalo, ale sama nevím co.
"Hele pokud nechceš, abych ti něco hrozného udělal tak odtud zmiz!" Vyhrožoval. Chtěla jsem se ho zeptat co by mi udělal, kdybych neposlechla, ale radši jsem toho nechala a běžela jsem domů. Srdce mi bilo jako kdybych běžela maraton. Když jsem se podívala do je očích, cítila jsem jak mě nese moře. Co to znamená? Vběhla jsem do bytu celá udýchaná. Ještě jsem chvilku kašlala a pak se sesypala na zem. V hlavě jsem měla úplně prázdno. I hned jak jsem se uklidnila jsem šla do schránky. Dopis od otce. Možná se vrací. Se šťastnou tváří jsem ho otevřela. Bohužel, ale otec píše, že se zdrží ještě týden, abych na něj počkala.

"Jo. Budu čekat, tati."

Gokusen 3

12. srpna 2016 v 21:41 | Aria |  Dorama anketa

Gokusen 3

Typ: Dorama
Počet dílů: 11
Žánry: Komedie, školní život, delikventi, dospívání
V Akadská střední škola je známá svými studenti, kteří si dělají co chtějí a je jim jedno jestli i zmlátí učitele nebo kohokoli jiného. Sawatari Goro je zástupcem ředitelky právě na Akadské střední. Ředitelka ho pověří úkolem postarat se o třídu 3-D, která je nejhorší z celé školy. Jedině k čemu Sawatari dosáhne je k výprasku od studentů 3-D. Proto se vydá hledat Yankumi, aby se třídou zatočila, rozdala moudra a vysvětlila, že přátelství a rovnocenný boj jsou pro život to nejduležitější.
HODNOCENÍ:
Třetí série Gokusen je fakt nejlepší. I když jsem jí neviděla s českými titulky, tak už tak nějak vím o co tam jde. Musím říci, že i třetí série ničím nezklamala. Vtipné scény jsou tu nadále. Kazama Ren a Ogata Yamato byli na začátku nepřátelé a dva leaderové, kteří veleli ve třídě. No oni určitě stoí za pohled hlavně Kazama Ren, kterého hraje Miura Haruma, můj oblíbený herec s těmi melíry mu to tady strašně sluší.
Spoiler: Nejlepší bylo v pátém díle kdy pro Honja chtěli sehnat peníze a kvůli tomu utekli ze školy. Jak je pak Yankumi načapala Kazamu Rena a další jak tam prodávali. Jak se schovávali před ní za svého spolužáka, to bylo nejvíc. Nebo když se uhýbali jak letícímu míčku tak i dortu to bylo nejlepší. A scéna se Sawatarim. Jak mu Kazama řekl Goro-chan :D To bylo nejvíc. :D
No rozhodně doporučuji shlédnout.

Hodnocení 10/10 hvězdiček


Tohle video určitě stojí za shlédnutí :D

Desu nôto: The last name

12. srpna 2016 v 21:39 | Aria |  Dorama anketa

Desu nôto: The last name

Typ: Dorama
Počet dílů: 1
Žánry: Krimi, dobrodružné, zákon a pořádek, drama, nadpřirozeno

Pokračování předchozího filmu. Light se dostal do blízkosti L a jeho vyšetřovací skupiny. Aby nebylo málo tak se ukazuje druhý Kira, který může vidět jména ostatních lidí. Pokud by se Light s tímto Kirou spojil dokázal by zničit L. To by ale nebyl L, který by neměl v rukávu plán jak odhalit Kirovu identitu. Kdo bude poslední obětí zápisníku smrti, Light nebo L?
HODNOCENÍ:
Druhý díl této doramy je ještě lepší. Skončí to jinak než je v manze. Žádného Melloa tady nehledejte ani Neara. I když to není přesně podle mangy, tak mi to vůbec nevadí. V anime L zemřel a tak v případu pokračovali jeho nástupci což jsem byla strašně smutná. V doramě L přežije, ale díky zápisníku smrti. Aspoň i za to jsem ráda, protože on přemohl Kiru. Aby bylo jasno já Kiru nenávidím, ož znamená, že to je poprvé co hlavní postavu nenávidím. Rozhodně doporučuji ke shlédnutí.
Hodnocení 10/10 hvězdiček

Desu nôto

12. srpna 2016 v 21:39 | Aria |  Dorama anketa

Desu nôto

Typ: Dorama
Počet dílů: 1
Žánry: Krimi, dobrodružný, nadpřirozeno, zákon a pořádek

Mladý vysokoškolák Yagami Light náhodou získá zápisník s názvem Death note (Zápisník smrti). Poté co se ho dotkne vydí i boha smrti Ryuka. Poté co si zápisník vyzkouší na pár zločincích, začne jednoho zločince po druhém zabíjet pomocí zápisníku a tím se chce stát bohem nového světa bez zločinu. To by tu ale nebyli tací, kteří by s tím nesouhlasili. Po stopách Lighta jde i velmi uznávaný detektiv L, který chce za každou cenu Lighta dostat.
HODNOCENÍ:
Dorama nejlepší. První díl je fakt dobrý. Líbí se mi jak tu ztvárnili Ryuka. Herec co hraje L je velmi dobrý. Hodně mi L z anime připomíná, což u mě má velké plus. Já jsem hrozný fandou detektiva L, takže jsem se musela na doramu podívat. Rozhodně stála za to. Doporučuji ke shlédnutí.
Hodnocení 10/10 hvězdiček

Hakuouki: Shinsengumi Kitan

5. srpna 2016 v 22:05 | Aria

Hakuouki: Shinsengumi Kitan

Typ: Anime
Počet dílů: 12
Žánry: Romantika, fantasy, historické, reverse harem, podle visual novely, shoujo, bishounen, samurajové, boj s meči

Mladá dívka Chizuru se převléká za chlapce a vydává se do Kyota hledat svého otce. Hned na to se stane svědkem bitvy samurajských válečníků a speciální jednotkou Rasetsu. Samurajové jí vezmou k sobě a tak zjišťuje, že jednotka samurajů se jmenuje Shinsengumi a velmi zná jejího otce. Chizuru už nemá kam se vrátit a tak zůstává u Shinsengumi a s jejich pomocí hledá svého otce.
HODNOCENÍ:
Miluju obrácené harémy. A Hakuouki k nim patří. Rozhodně nádherní bishíci až se budete rozplívat. Miluju historická anime. Nejprve jsem měla ráda Hijikatu, ale teď mám radši Saita a Heisukeho. Tohle anime vás rozhodně dovede i k slzám, takže si opatřete kapesníčky.
Hodnocení 10/10 hvězdiček

Hakuouki: Hekketsu-roku

5. srpna 2016 v 22:04 | Aria

Hakuouki: Hekketsu-roku - Shinsengumi Kitan

Typ: Anime
Počet dílů: 10
Žánry: Romantika, podle hry, bishounen, shoujo, historické, samurajové, boj s meči

Přímé pokračování první série. Boj teprve začíná. Po 260 letech éra Tokugawů končí a nastupuje éra Meidži, kdy se hlavou Japonská opět stává císař, ale spory mezi vojáky Šógunátu a nové éry nekončí. Jakou roli v tom bude hrát Chizuru se svými společníky, Oni a co se stane s jednotkou Rasetsu.
HODNOCENÍ:
Nádherný anime. Konečně víc romantiky. Ale zase se nabrečíte mnohem víc než u první série. Tady se bude spíše umírat. Já u tohodle anime brečela dva dny a pořád se z toho nemůžu dostat. Kdyby bylo pokračování. Taky jsem ráda že udělali do anime ovy, kde bude Chizuru vystupovat s každým z těch bishíků zvlášť, takže jsem samozřejmě šla hned nejdřív na Saita s Heisukem. Rozhodně doporučuji
Hodnocení : 9/10 hvězdiček (jednu beru za to, že tam skoro všichni umřeli)

Norn 9: Norn + Nonetto

5. srpna 2016 v 22:02 | Aria

Norn 9: Norn + Nonetto

Typ: Anime
Počet dílů: 12
Žánry: Dobrodružné, romantika, trochu komedie, fantasy, shojo, bishounen, podle hry

Vše se odehrává v nedaleké budoucnosti, kdy mladá studentka Koharu je omámená písní a je vtažena do neznámého města, které vypadá jako za období Meidži. V tomto světě se připojí ke skupince stejně starých lidí, kteří žijí v obrovské kouli zvané Norn, která se vznáší ve vzduchu. Nejen, že si nějakou dobu nepamatuje své jméno, ale také se dozvídá, že mají ostatní nadpřirozené schopnosti. Jakou roli bude v tomto příběhu hrát Koharu a její přátelé? A co je vlastně zač ta tajuplná loď zvaná Norn?
HODNOCENÍ:
Chvílema jsem nevěděla o co tam jde, ale pak ke konci už jsem věděla. Anime má skvělou grafiku. Samozřejmě zase samí bishíci, takže se budete rozplývat. Nejprve se mi líbil pár Kakeru a Koharu, ale těď mám radši pár Akito a Nanami. Akito se bojí ptáků jak roztomilé. U některých dílů se rozhodně nudit nebudete. Doporučuji.
Hodnocení 10/10 hvězdiček

Rakudai Kishi no Cavalry

5. srpna 2016 v 22:00 | Aria

Rakudai: Kishi no Cavalry

Typ: Anime
Počet dílů: 12
Žánry: Romantika, komedie, magie, školní život, fantasy, akční

Příběh se začíná mladým středoškolákem Kuroganem Ikki, který navštěvuje školu pro magické rytíře. Magičtí rytíři jsou uživatelé moderní magie, kteří bojují se zbraní. Ikki je znám jako "Nejhorší" rytíř, protože nemá žádné magické schopnosti. Avšak jednoho dne ho na duel vyzve princezna Stella, která je známá jako studentka číslo jedna. Ten kdo prohraje duel... musí být navěky oddaný tomu druhému.
HODNOCENÍ:
Anime naprosto boží. Věděla jsem že budou spolu od začátku. I když mě trochu štve ikkiho sestřička, která se plete do jejich vztahu. Mam ráda magii a toto anime je velmi dobré. Romantika a komedie je tam rozhodně. Doporučuji ke shlédnutí.
Hodnocení: 10/10 hvězdiček

Ushio to Tora 2016

5. srpna 2016 v 21:58 | Aria

Ushio to Tora 2016

Typ: Anime
Počet dílů: 13
Žánry: Komedie, fantasy, nadpřirozeno, podle mangy, shounen

Přímé navazování na první sérii. Hakumen no Mono získává čím dál víc sílí a zařídí, aby si na Ushiu nikdo nepamatoval. Ushio zdrcený z toho, že si ho jeho přátelé nepamatují se vydává společně s Torou jako jediný si Ushia pamatuje, vyhledat Hakumen no Mono a též zachránit svou matku, který drží Hakumen no Mono pečetí.
HODNOCENÍ:
Druhá série moc pěkná. Moc dobře jsem věděla, že Asako k Ushiovi něco cítí a on k ní taky. No konec mě hodně překvapil a to až moc. Takže kdo by se na to rád podíval ať si vezme kapesníčky.
Hodnocení 9/10 hvězdiček