Zde je můj dříve a nefunkční blog.

Seznam shlédnutých anime

Leden 2017

Otome hry jen pro dívky! :D

31. ledna 2017 v 18:28 | Aria |  Moje kecy
Tak jsem se rozhodla udělat takový článek na Otome hry. Tento článek bude spíše pro děvčata, takže pokud je někdo z vás opačného pohlaví radši nečtěte dál :D

Koutetsujou no Kabaneri RECENZE

30. ledna 2017 v 16:37 | Aria

Koutetsujou no Kabaneri

Typ: Anime
Počet dílů: 12
Žánry: Drama, tragédie, akční, postapokaliptické, dobrodružné

Příběh začíná ve světě ve kterém žije pár hrstka přeživších lidí ve stanicích, který se ukrývají před nemrtvými, které nejde zabít. Jedině jak takového nemrtvého zabít je mu probodnou srdce, které má chráněné silnou vrstvou železa. Hlavním hrdinou příběhu je kluk Ikoma, který se snaží vymyslet zbraň, která dokáže zničit nemrtví. Je už na dosahu svého cíle, když osud nabere nečekané obrátky.
HODNOCENÍ:
Anime naprosto super. Podobné anime Shingeki no Kyojin, který je taky moje oblíbené anime. Na tohle anime bych nepřišla, kdybych se nedívala na anime Ushio to Tora. Podle dabéra Ushia jsem právě našla postavu Ikomi a i tohle anime a moc se mi líbí. Často hledám anime podle svých oblíbených dabérů, proto znám hodně anime, kde dabuje Kakihara Tetsuya dabér mé oblíbené postavy Natsu.
Anime je opravdu apokalyptičtější proto se mi i líbilo, zároveň takové historické i když se mi to jen zdá :D Rozhodně doporučuji se na to podívat.

Hodnocení 10/10 hvězdiček

Erika Rin

29. ledna 2017 v 17:12 | Aria
Erika Rin
Věk: 40-47
Karma: Kladná
Titul: Sekretářka, spolumajitelka sňatkové kanceláře
Popis: Erika je velmi pracovitá, až se stala spolumajitelkou sňatkové kanceláře, která je velmi populární a dobře vynáší. Většinu svých peněz posílá Ai na studium, takže nemá ani ponětí co se doma děje, většinou je jen v práci a domů jezdí jednou za pár měsíců.
Vzhled: Erika má dlouhé hnědé vlasy a hnědé oči. Na střední škole byla velmi populární, protože byla velmi krásná, proto byl každý překvapený že si vzala svého manžela Takumu.
Rodina: Erika má mladší sestru, kterou má velmi ráda. Je více milá a přátelská než její sestra. Má svou dceru Ai strašně ráda a proto pro ni hodně pracuje, aby měla dost peněz, aby mohla jít na školu, kterou by si vybrala. Má i velmi ráda svého manžela, se kterým se už víc jak 2 roky neviděla, kvůli práci.
Koníčky: Erika miluje čtení a ráda pomáhá organizovat svatby. Má ráda, když kolem ní jsou lidé šťastní.

Takuma Rin

29. ledna 2017 v 17:12 | Aria
Takuma Rin
Věk: 42-49
Karma: Kladná
Titul: Rybář
Popis: Takuma rád rybaří. Často je na výpravách na moři, které mu vydělávají peníze sice ne moc, aby mohla Ai dostat co by chtěla. Je i velmi přátelský a hodně se podobá otci Ayame, který se chová stejně... praštěně.
Vzhled: Takuma má hnědé oči a hnědé vlasy. Nedbá o svůj vzhled takže mu narostlo strniště a docela často páchne od rybiny.
Rodina: Takuma miluje svou dceru na de vše a udělal by pro ní cokoliv. Do její matky Eriky se zamiloval už na střední, kde byli oba přesný svůj opak. Erika byla vždy ta trochu chladnější, narozdíl od Takumi. Oba se navzájem doplňovali.
Koníčky: Miluje rybaření a věnuje se tomu celým svým srdce. Také má rád Aiiny zákusky.

Kentaro Seihi

29. ledna 2017 v 17:12 | Aria
Kentaro Seihi
Věk: 26-33
Karma: Kladná
Titul: Učitel, třídní učitel Ai a Ayame
Popis: Kentaro je velmi přátelský, ale i velmi tajemný. Ze vnějšku se zdá, že je velmi pozorný a hodný, ale uvnitř sebe skrývá tajemství, které nechce nikomu ukázat. Chvílemi se zdá i chladný a nepřátelský. Potom co přijel do městečka Yamae uslyšel krásnou melodii. Když poté zjistí, kdo tak krásně hraje na flétnu okamžitě se do té osoby zamiluje.
Vzhled: Kentaro vypadá jako každá mladý muž, až na to že díky svým očím vyčníval z davu. Jeho každé oko má jinou barvu. Jeho pravé oko je tmavě hnědé a levé zase víc hnědočervené. Má černé vlasy, ale na slunci se v nich odráží i hnědá barva
Rodina: V rodině byl jedináček a protože jeho rodiče nechtěli, aby byl sám tak adoptovali Yukia jeho nevlastního bratra. Od začátku ho měl Kentaro rád jako svého bratra, ale když se Yukio začal měnit a být více uzavřený, vznikla mezi nimi propast. Od začátku nese hluboké city ke své studentce Ayame, ale jejich pozice a věkový rozdíl mu nedovoluje odhalit jí své city.
Koníčky: Od mala chtěl být učitelem, což se mu také vyplnilo, ale také kromě studia, rád poslouchá hudbu, zejména Ayame, když hraje na svou flétnu.

Novinka k povídce :)

28. ledna 2017 v 0:32 | Aria |  Moje kecy
Minna Konbanwa!
Chci vám jen upozornit, že jsem se rozhodla, že budu psát povídku Ryōkin mibarai to hime: Tokyo de no seikatsu, což je vlastně povídka o tom, která se odehrává mezi první a druhou sérií povídky a ukazuje na to jak si Asuna a Sho žijí v Tokyu po útěku z domova. Kdy ale tuhle povídku začnu psát ještě nevím, protože chci nejdřív dokončit povídku Ai no Unmei. Tuhle povídku bych pak kombinovala s pokračováním druhé série, abych vám hned z druhé série všechno nenapsala.
Další věc, povídku jsem přepsala na Delinquent and Princess. Budu teď kombinovat angličtinu a japonštinu tak snad mě za to nezabijete.
To je asi tak vše k článku a přeji všem krásný nový den, plné zimy a mrazu :D

Ai no Unmei- 8. díl Odpuštění

21. ledna 2017 v 19:33 | Aria
Minna Konbanwa!
Tak přináším po dlouhé době další díl Ai no Unmei. Byla to opravdu doba a doufám že jste byli trpělivý a na díl si počkali. Každopádně tu je a moc se omlouvám za pravopisné chyby.

Odpuštění
Z pohledu Ayame:
Sensei tlačil můj vozík a přitom se ohlížel do stran jestli nevidí Ai. Měla jsem o ní tak veliký strach, že nemůžu normálně myslet. Co kdy jí někdo unesl? Nebo spadla z útesu? V hlavě mi vířili tyhle představy než mnou Sensei zatřásl.
"Ume-san bude to všechno v pořádku. Určitě bude v pořádku, proto neztrácej naději." Zase mi pomohl. Pokaždé mi někdo pomůže. Jsem tak slabá, že sama bez něčí pomoci nic nedokážu.
Slunce už zapadalo a Ai jsme nikde nenašli. Sensei mě dotlačil k otci Ai, abych zjistila jestli je Ai už doma. Když ale ve dveřích stál její otec celý zdrcený a unavený jsem poznala že Ai ještě doma není. Pustil nás dovnitř a nabídl nám čaj. Jako vždy to tady smrdí rybinou, ale i voní vanilkou.
"Ai se ještě nevrátila?" zeptala jsem se.
"Ne. Je to moje vina. Pohádal jsem se s ní. Chtěl jsem, aby šla do školy, jenže jí to naštvalo a tak utekla. Nevěděl jsem co se děje a když mi všechno vysvětlila Sen pochopil jsem."
"Není to vaše vina. Ničí vina to nebyla. Ai se snažila v tom obchodě zachránit kotě, ale strop se začal řítit a protože by jsme to obě nepřežily strčila jsem do ní a strop se zřítil na mě. Je zázrak že jsem ještě naživu." A usrkla jsem si čaje, který nám pan Rin dal.
"Nikdy jsem jí tu nehodu nevyčítala. Chtěla jen zachránit to kotě. Já sama bych to udělala." A přitom jsem si držela náramek.

Z pohledu Ai:
Yukio mi celou cestu ke mně domů držel ruku. Dodával mi tím sílu a odvahu. Ocitli jsme se před mým domem. Chvíli jsme stáli před dveřmi a pak jsem zvedla ruku a stiskla zvonek. Hned na to se otevřeli dveře. Stál v nich táta. Celý špinavý a utahaný. Chvíli jsme se na sebe dívali a pak jsem sebrala odvahu vyřkla ta slova: "Jsem doma, tati." Neříkal nic. Do očích se mu drali slzy a ihned mě objal.
"Vítej doma, moje princezno." A pořád brečel. Na dost mě to překvapilo, že jsem začala plakat taky a hned se mu za všechno omlouvat. Odpouštěl mi, ale stále mě držel v náruči. Hned potom mě pustil a podíval se mi do očí.
"Někdo by si s tebou chtěl promluvit." Vzal mě za ruku a odváděl dovnitř. Yukio šel s námi za což jsem byla vděčná. Stála jsem v předsíni a nedokázala jsem udělat další krok.
"Ayame na tebe čeká v kuchyni. Chce si s tebou promluvit." Můj pohled zamířil k Yukiovi. Ten jenom přikývl hlavou, abych šla dál, že tu bude čekat. Usmála jsem se na něj. Okamžitě jsem udělala krok a vešla do kuchyně kde u stolu seděla Ayame a držela v ruce hrníček s čajem. Můj hlas se zadrhl. Neviděla jsem jí od té nehody a můj hlas nevycházel. Chvilku jsem mlčky stála se sklopenou hlavou a dívala se na své palce u nohou. Až potom jsem sebrala odvahu.
"Je mi to moc líto Ayame. Nikdy jsem nechtěla, aby se tohle stalo. Kdybych se nevydala do toho obchodu tak by si neskončila na vozíčku. Je to jen moje chyba."
"Ai. Není to tvoje chyba. Chtěla si zachránit to kotě. Kdybych byla na tvém místě udělala bych to samé. Proto se prosím vrať zpátky do školy. Všichni na tebe čekají, mají o tebe strach. Já mam o tebe největší strach. Když si přestala chodit do školy byla jsem zničená. Nedokázala jsem se usmát. Můj prospěch byl horší nedokázala jsem se soustředit na učení. Celou dobu si mi dodávalo energii a světlo. Proto mi prosím odpusť." Začala brečet. I mě začali téct slzy. Udělala jsem pár krok a stála jsem před ní. S brekem jsem jí obejmula. Obě jsme začaly hlasitě brečet. Za ten měsíc se to v nás tak nahromadilo, že už jen slzy nám pomohly ulevit.
"I já bych se chtěla vrátit do školy. Být zase spolu. Chci poslouchat tvoje písně." Navzájem jsme si odpustily a přitom si pobrečely.
"Teď už je vyřešit vaší nepřítomnost slečno Rin. Celý měsíc jste chyběla. Chybí vám spousta známek z testů, které se za tu dobu psalo hodně. Tímhle tempem vás nemohu nechat projít ročník slečno Rin."
"Kdo jste?" Neznala jsem toho muže. Byl vysoký. Měl černé vlasy a jeho oči byli zvláštní. Každé oko mělo jinou barvu.
"Ah Ai tohle je náš třídní učitel. Seihi Kentaro. Nedávno tu začal učit matiku." Takže to byl můj třídní učitel. Šla z něj divná aura. Nelíbil se mi.
"Nii-san?" Na práhu kuchyně stál Yukio a díval se na mého učitele.
"Yukio? Co ty tady sakra děláš?"
"To je spíš moje věta. O kdy tu seš? Přišel sis pro mě, abych se vrátil. Na rovinu ti říkám, že já se zpátky nevrátím! Nepleť se mi do života!"Křičel na učitele a pak hned vyběhl z domu. Běžela jsem za ním a volala jeho jméno, ale neslyšel mě. Zmizel mi z dohledu. Oni se znají? Vrátila jsem se dovnitř a chtěla se ho zeptat.
"Yukio je můj mladší bratr i když nevlastní. Má rodina ho adoptovala když byl ještě malý. Jenže potom odešel z domu a nikdy se nevrátil."
"Yukio byl někým zrazen, že ano Sensei? Když jsem ho potkala byl vůči mě nepřátelský, ale zároveň i laskavý. Co se mu stalo? Řekněte mi to Sensei." Naléhala jsem na učitele. Mlčel. Nechtěl prozradit nic, co by Yukia zranilo. I když jsou nevlastní bratři tak si navzájem rozumí.
"Dnes už je pozdě. Doprovodím Ume-san do jejího domu. Od vás slečno Rin očekávám, že přijdete do školy." Zněl důrazně. Ještě jsem se s Ayame rozloučila a pak jsem zapadla do koupelny a přemýšlela ve vaně co se tu právě dneska stalo. Takže Yukio má staršího bratra. Jsem ráda, že o něm zase něco vím. Pořád jsem na tím přemýšlela, že jsem si neuvědomila, že ležím v posteli. Táta mě ještě přišel zkontrolovat a pak si ještě šel promluvit s tetou Sen, která si o mě musela dělat veliké starosti. Zítra se rozhodně zeptám co se Yukiovi stalo. Chci mu pomoct a být mu nablízku. Je to osoba, kterou z hloubi srdce miluji.

Noragami RECENZE

20. ledna 2017 v 20:10 | Aria

Noragami

Typ: Anime
Počet dílů: 12
Žánry: komedie, drama, fantasy, akční, podle mangy, shounen

Iki Hiyori je dcera vážené rodiny, kterou při záchraně modrookého kluka srazí autobus. Od té doby dokáže slyšet zvuky, které ostatní neslyší a věci, které jsou obyčejným lidem ukryty. Její duše se i dokáže snadno oddělit od jejího těla. Později zjišťuje že kluk, kterého zachránila před nehodou je vlastně "Doručovací bůh" Yato, který nemá vlastní svatyni a pomáhá lidem za 5 yenů. Utvoří spolu smlouvu, že jí pomůže vrátit se do jejího těla aniž by ho její duše opustila. Později se také Yato setká s duší mrtvého chlapce jménem Yukine, který se stane jeho "boží zbraní", které mohou být využívány bohy. Všichni tito tři bojují proti těm, kdo přináší lidem různé potíže a problémy a s postupem času se odhaluje skrytá minulost Yaty.
HODNOCENÍ:
Anime naprosto boží. Miluju tohle anime. Moc vtipné. Yato má úžasné modré oči. Jsem ráda, že k téhle sérii udělali i druhou, ta se mi moc líbila. Hodně se v ní ukázalo věcí, které člověk nevěděl. Takže doporučuji hned po tuté série se podívat na tu druhou a samozřejmě na OVA.

Hodnocení 10/10 hvězdiček

Neppu kairiku bushi road RECENZE

20. ledna 2017 v 19:40 | Aria

Neppu kairiku bushi road

Typ: Anime
Počet dílů: 1
Žánry: Mecha, tragédie, akční, sci-fi, fantasy

Princezna Ame bojuje za záchranu světa, který je na pokraj zničení. Na Zem dopadl jed jménem "Shinobi", který zpustošil celou Zemi. Lidé v zoufalství utečou na místo zvané "Kairiku" místo které bylo kdysi dnem oceánu. Zde se lidé snaží uchránit před účinky jedu. Jejich nadějí je legendární posvátná zbraň Giga road a legendární bojovník Yagyuu, který je potřeba k nápravě jedu. Podaří se princezně Ame získat tuto zbraň a zachránit svět, dřív než bude pozdě?
HODNOCENÍ:
Anime opravdu krásné. Mam ráda anime filmy, protože jsou někdy velmi propracované a více emotivní. Jen mě tohle dokáže i pěkně rozbrečet, vtipné jen si na toto anime vzpomenu a začnou mi téct slzy, čím to asi je? Mě se tedy anime moc líbilo. Suou má moc krásné modré oči jako Yato z Noragami. Opravdu doporučuji se na tohle anime podívat.

Hodnocení 10/10 hvězdiček

Šťastný nový rok!

1. ledna 2017 v 0:00 | Aria |  Moje kecy
Šťastný nový rok 2017!
Tak přeji všem krásnýho Silvestra. Dobře to oslavte s někým, protože tu je další nový rok, který nám mnoho zase přinese. Co se blogu dál týče.
Povídky tu budou stále vycházet, ale teď do pololetí tu toho moc nebude, protože potřebuji zabrat se známkami, hlavně z němčiny a občanky, jo taky vlastně z tělocviku :D Povídka pro Adís tu pořád není, ale opravdu se budu snažit ti jí napsat, nechci to furt odkládat a opravdu mě to moc mrzí, že tu ještě není. Do školy chci stihnout všechny sešity dopsat a ještě do toho Čtenářský deník, tak se ti strašně za tu povídku omlouvám.
Recenze na anime, mangu a doramu samozřejmě budou dále vycházet, pokud nebudu líná :D Od teď toho tu ode mě moc nečekejte jednou za týden tu maximálně něco přidám, ale nebudu kvůli tomu pozastavovat blog, jelikož si na něj čas udělám vždy :D

Ještě jednou všem přeji krásného Silvestra a krásný nový rok! Přeji v novém roce všem to nejlepší!